Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stan po zabiegu stulejki

Dzień dobry, syn (4 l.) trzy miesiące temu miał przeprowadzony przez Pana doktora zabieg plastyki napletka (Gasińskiego) m.in. z powodu nawracających i przedłużających się stanów zapalnych, pęknięć powstających przy próbach odciągania. Napletek przed zabiegiem był przyklejony. Po zabiegu napletek ładnie daje się odciągać, stany zapalne występują (ropa), ale zdecydowanie z mniejszą częstotliwością. Moje pytanie dotyczy pęknięć, ponieważ pomimo raczej systematycznego odciągania nadal występują (choć nie są one codziennością). Ranki tworzą się zazwyczaj w tych samych miejscach. Czego są wynikiem i czy ich występowanie po tego typu zabiegu jest nadal naturalne? Czy mogą być wynikiem nieumiejętnego odciągania? Bardzo proszę o ocenę konieczności ewentualnej wizyty.


U takich małych dzieci to często spotykane zachowanie napletka- im młodsze dziecko, tym bardziej napletek "chce"  być wąski i kruchy. Z drugiej strony 3 miesiące to jeszcze stosunkowo świeża blizna. Proces gojenia uznajemy za zakończony po 6 miesiącach.
Jedyne co można zrobić to zastosować maść sterydową - Dermovate - jak poprzednio.
Czas powinien być sprzymierzeńcem.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak