Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stan po zabiegu stulejki

Dzień dobry, syn (4 l.) trzy miesiące temu miał przeprowadzony przez Pana doktora zabieg plastyki napletka (Gasińskiego) m.in. z powodu nawracających i przedłużających się stanów zapalnych, pęknięć powstających przy próbach odciągania. Napletek przed zabiegiem był przyklejony. Po zabiegu napletek ładnie daje się odciągać, stany zapalne występują (ropa), ale zdecydowanie z mniejszą częstotliwością. Moje pytanie dotyczy pęknięć, ponieważ pomimo raczej systematycznego odciągania nadal występują (choć nie są one codziennością). Ranki tworzą się zazwyczaj w tych samych miejscach. Czego są wynikiem i czy ich występowanie po tego typu zabiegu jest nadal naturalne? Czy mogą być wynikiem nieumiejętnego odciągania? Bardzo proszę o ocenę konieczności ewentualnej wizyty.


U takich małych dzieci to często spotykane zachowanie napletka- im młodsze dziecko, tym bardziej napletek "chce"  być wąski i kruchy. Z drugiej strony 3 miesiące to jeszcze stosunkowo świeża blizna. Proces gojenia uznajemy za zakończony po 6 miesiącach.
Jedyne co można zrobić to zastosować maść sterydową - Dermovate - jak poprzednio.
Czas powinien być sprzymierzeńcem.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak