Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stan po zabiegu stulejki

Dzień dobry, syn (4 l.) trzy miesiące temu miał przeprowadzony przez Pana doktora zabieg plastyki napletka (Gasińskiego) m.in. z powodu nawracających i przedłużających się stanów zapalnych, pęknięć powstających przy próbach odciągania. Napletek przed zabiegiem był przyklejony. Po zabiegu napletek ładnie daje się odciągać, stany zapalne występują (ropa), ale zdecydowanie z mniejszą częstotliwością. Moje pytanie dotyczy pęknięć, ponieważ pomimo raczej systematycznego odciągania nadal występują (choć nie są one codziennością). Ranki tworzą się zazwyczaj w tych samych miejscach. Czego są wynikiem i czy ich występowanie po tego typu zabiegu jest nadal naturalne? Czy mogą być wynikiem nieumiejętnego odciągania? Bardzo proszę o ocenę konieczności ewentualnej wizyty.


U takich małych dzieci to często spotykane zachowanie napletka- im młodsze dziecko, tym bardziej napletek "chce"  być wąski i kruchy. Z drugiej strony 3 miesiące to jeszcze stosunkowo świeża blizna. Proces gojenia uznajemy za zakończony po 6 miesiącach.
Jedyne co można zrobić to zastosować maść sterydową - Dermovate - jak poprzednio.
Czas powinien być sprzymierzeńcem.

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak