Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Balonikowanie napletka

Dzień dobry. Chciałem się upewnić jak to jest z tzw. "balonikiem" podczas oddawania moczu? Czy jest on wskazaniem do rozpoczęcia leczenia stulejki, czy oznacza tylko tyle, że napletek mimo wąskiego ujścia całkowicie się odkleił i nie jest to powodem do zmartwień? Pytam ponieważ taki balonik pojawia się u mojego dwuletniego synka od ok. 2 miesięcy i nie wiem co robić. Wcześniej miał leczoną stulejkę maścią, ale po odstawieniu napletek zwęził się jeszcze bardziej. Czy powinniśmy ponownie rozpocząć leczenie?

Witam Pana, w tym wieku napletek może być wąskawy. Jeśli jednocześnie jest odklejony to mocz może wypełniać przezstrzeń pod napletkiem, zanim wydostanie się na zewnątrz. Ogólnie, jeśli ten strumień, który w końcu spod napletka wypływa jest szeroki i nie utrudnia opróżnienia pęcherza to może tak w tym wieku być. U niektórych dorosłych, którzy mają bardzo długi napletek, mocz również najpierw wypełnia przestrzń pod nim a potem wypływa na zewnątrz, co utrudnia "celowanie".

Co do skuteczności maści sterydowej to ma Pan już doświadczenie - nie należy ich stosować przez ukończeniem 4 lat życia bo rzadko cokolwiek to daje.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak