Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Wodonercze u noworodka

Witam. U mojego synka 7 tygodniowego wykryto po urodzeniu poszerzone UKM lewej nerki dostaliśmy skierowania do por.Nefrologicznej mieliśmy robione USG i wyszło że jest średni stopień wodonercza skierowano nas na oddział żeby zrobić badania diagnostyczne zrobiono synkowi badanie UCM wyszło prawidłowe. Ale doktor stwierdził że nerka nadal jest powiększona i potrzeba badania dodatkowego Scyntygrafii. Niestety po badaniu UCM synek dostał bakterii w moczu teraz musimy odczekać miesiąc. Chciałabym się dowiedzieć jeśli po tym badaniu okazałoby się że synek musi mieć zabieg to czy po zabiegu wszystko się unormuję nie będzie takiego zagrożenia że w każdej chwili może dostać bakterii oraz że zastój moczu już nie powróci ? I czy przy badaniu Scyntygrafii jest duże zagrożenie o powrót bakterii w moczu ?

Scyntygrafia nie stwarza żadnego zagrożenia zakażeniem (chyba że ktoś chce je koniecznie wykonać z cewnikiem w pęcherzu, ale to się raczej rzadko praktykuje, choć ma to swój sens).
Kwalifikacja do leczenie chirurgicznego powinna być bardzo ostrożna - zarówno USG jak i wynik scyntygrafii powinny jednoznacznie wskazywać na czyny zastój. W przypadku najmniejszych wątpliwości należy się z zabiegiem nie spieszyć. Znaczna część stwierdzanych w okresie płodowym czy noworodkowo-niemowlęcym poszerzeń górnych dróg moczowych nie wymaga leczenia chirurgicznego i samoistnie ustępuje na przestrzeni lat.
Zabieg, jeśli będzie konieczny, powinien przynieść jednoznaczny powrót do zdrowia, wymaga zwykle kilku kontrolnych USG na przestrzeni roku. Jest to dość delikatna procedura i powinna być wykonana w specjalistycznym ośrodku.

Aktualności
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
02-01-2018 10:45:00 Kontrakt z NFZ na rok 2018 z zakresu urologii dziecięcej

W CENTERMEDzie wykonuję obecnie zabiegi operacyjne z zakresu urologii dziecięcej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowie. Wysokość kontraktu jest zadowalająca, zabiegi wykonywane  na bieżąco.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak