Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Ostrzykiwanie odpływów w nerce podwójnej

Jestem mama dwulatki, która ma reflux przewodów moczowych z lewej strony, stopień drugi. Ma podwójny przewód moczowy z lewej strony. Jesteśmy po ostrzykiwaniu defluxem i jest minimalna poprawa, ze stopnia 2na3 na 2. Dowiedziałam się że nie powinno się ostrzykiwać podwójnego przewodu moczowego, w tym przypadku lewostronnego, gdyż jest to zabieg mało skuteczny. Czy to prawda? Dodam ze córka miała po pierwszym ostrzyknięciu po miesiącu zakażenie pęcherza , e.coli.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do ostrzykiwania podwójnych ujść moczowodów. Po prostu czasem (rzadko ) ujście refluksującego moczowodu jest tak przesunięte to boku, że ostrzykiwanie nie może być skuteczne. Ale taka konfiguracja  dotyczy znacznej mniejszości podwójnych ujść.
Odpływ pęcherzowo-moczowodowy II stopnia rzadko prowadzi do zniszczenia miąższu nerki, szczególnie przy braku zakażeń.
Proponowałbym powtórne ostrzykiwanie Defluxem lub Vantrisem.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak