Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stulejka u 2 latka

Dzień dobry. Mój niespełna dwuletni synek miał rozpoznaną stulejkę i została mu przepisana maść Diprolene do stosowania raz dziennie przez miesiąc. Po tym czasie napletek ładnie schodził, więc lekarz zalecił odstawienie maści i odciąganie napletka codziennie bez maści. Niestety już po kilku dniach napletek stał się trudny do odciągnięcia i zaczęły pojawiać się pęknięcia skóry. Znów zaczęłam po troszkę smarować go maścią, bo chciałabym oszczędzić synkowi wizyty u lekarza. Jak długo mogę stosowac tą maśc? Czy ponowne zwężenie napletka jest normalne mimo wcześniejszej poprawy i codziennego odprowadzania?

Witam, napletki u małych dzieci po prostu chcą być wąskie. Z biegiem czasu, bardzo różnego zresztą u poszczególnych chłopców, uelastyczniają się i poszerzają. Przyjęło się oczykiwać szerokiego napletka po 4 roku życia, choć jest to granica umowna, oparta na jakiejś populacyjnej statystyce. U młodszych dzieci prawie zawsze poprawa jest przejściowa tak jak u Was. Krótko mówiąc, w ogóle na Pani miejscu nie stosowałbym żadnych maści i nie zaprzątał sobie tym na razie głowy.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak