Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stulejka u 2 latka

Dzień dobry. Mój niespełna dwuletni synek miał rozpoznaną stulejkę i została mu przepisana maść Diprolene do stosowania raz dziennie przez miesiąc. Po tym czasie napletek ładnie schodził, więc lekarz zalecił odstawienie maści i odciąganie napletka codziennie bez maści. Niestety już po kilku dniach napletek stał się trudny do odciągnięcia i zaczęły pojawiać się pęknięcia skóry. Znów zaczęłam po troszkę smarować go maścią, bo chciałabym oszczędzić synkowi wizyty u lekarza. Jak długo mogę stosowac tą maśc? Czy ponowne zwężenie napletka jest normalne mimo wcześniejszej poprawy i codziennego odprowadzania?

Witam, napletki u małych dzieci po prostu chcą być wąskie. Z biegiem czasu, bardzo różnego zresztą u poszczególnych chłopców, uelastyczniają się i poszerzają. Przyjęło się oczykiwać szerokiego napletka po 4 roku życia, choć jest to granica umowna, oparta na jakiejś populacyjnej statystyce. U młodszych dzieci prawie zawsze poprawa jest przejściowa tak jak u Was. Krótko mówiąc, w ogóle na Pani miejscu nie stosowałbym żadnych maści i nie zaprzątał sobie tym na razie głowy.

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak