Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Nieodprowadzalny napletek u 5-cio latka

U mojego 5 letniego synka wciąż nie schodzi napletek. Delikatnie go tylko odciągamy przy kazdym myciu. Nie ma problemów z oddawaniem moczu. Dwa lata temu byliśmy u Pana i nie stwierdził Pan stulejki. Czy dalej cierpliwie czekać i napletek w końcu sam się odklei?

Trudno mi na podstawie Pani maila powiedzieć czy mamy do czynienia z wąskim napletkiem czy tylko przyklejonym. 2 lata temu jedno i drugie byłoby normą, natomiast u 5 latka rzecz wygląda nieco inaczej. Wąski napletek - stulejka - wymaga już leczenia. W pierwszym rzędzie jest to silna maść sterydowa, która okazuje się bardzo skuteczna u większości dzieci. Część może wymagać kilku cykli. Jeśli chłopiec ma 5-6-7 lat a maść okazuje się nieskuteczna można rozważyć zabieg operacyjny. Natomiast przyklejenie napletka jest naturalną cechą dziecięcego napletka i ustępuje stopniowo w bardzo różnym tempie. Generalnie nie ma miejsca na chirurgiczne działania, ponieważ dostarczają dziecku niepotrzebnych cierpień, a napletek przykleja się ponownie. Można go chirurgicznie odklejać, po odpowiednim nastawieniu i przekupieniu pacjenta, w wieku 11-12stu lat.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak