Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Nieodprowadzalny napletek u 5-cio latka

U mojego 5 letniego synka wciąż nie schodzi napletek. Delikatnie go tylko odciągamy przy kazdym myciu. Nie ma problemów z oddawaniem moczu. Dwa lata temu byliśmy u Pana i nie stwierdził Pan stulejki. Czy dalej cierpliwie czekać i napletek w końcu sam się odklei?

Trudno mi na podstawie Pani maila powiedzieć czy mamy do czynienia z wąskim napletkiem czy tylko przyklejonym. 2 lata temu jedno i drugie byłoby normą, natomiast u 5 latka rzecz wygląda nieco inaczej. Wąski napletek - stulejka - wymaga już leczenia. W pierwszym rzędzie jest to silna maść sterydowa, która okazuje się bardzo skuteczna u większości dzieci. Część może wymagać kilku cykli. Jeśli chłopiec ma 5-6-7 lat a maść okazuje się nieskuteczna można rozważyć zabieg operacyjny. Natomiast przyklejenie napletka jest naturalną cechą dziecięcego napletka i ustępuje stopniowo w bardzo różnym tempie. Generalnie nie ma miejsca na chirurgiczne działania, ponieważ dostarczają dziecku niepotrzebnych cierpień, a napletek przykleja się ponownie. Można go chirurgicznie odklejać, po odpowiednim nastawieniu i przekupieniu pacjenta, w wieku 11-12stu lat.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak