Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Ropomocz u niemowlęcia

Witam, mój 7 tygodniowy synek ma ropomocz. Czy mogą być tego jakieś negatywne konsekwencje, czy powinnam wykonać jakieś badania po wyleczeniu infekcji. Robiłam usg brzucha (nerki)u chirurga dziecięcego.

zakażanie dróg moczowych u chłopca w tym wieku zawsze jest niepokojącym sygnałem i budzi podejrzenie problemu chirurgicznego. Po wyleczeniu zakażenia układu moczowego przebiegającego z ropomoczem w tym wieku należałoby:
1. Po uzyskaniu jałowego posiewu (wyleczeniu) trzeba dziecko potrzymać jeszcze 2 tygodnie na profilaktycznym  Bactrimie w dawce 2x1,5ml
2. Co prawda USG jak rozumiem było prawidłowe, ale w tym wieku może ono być dość trudne i bardzo zależne od stopnia wypełnienia pęcherza (a to jest kwestia przypadku). Należy je powtórzyć za 2 tygodnie a potem za miesiąc.
3. Część urologów zleciłaby już cystografię mikcyjną. W zależności od dostępności można to badanie wykonać i mieć spokojną głowę. Natomiast mając kilka całkowicie prawidłowych USG można od niego odstąpić.
4. Przez 2-3 miesiące wykonywać badanie ogólne moczu co 2 tygodnie.
Powtórne pojawienie się zakażenia wymusza już wykonanie cystografii oraz 3 miesięczną profilaktykę p/zapalną (Furagin).

 

 

Aktualności
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
02-01-2018 10:45:00 Kontrakt z NFZ na rok 2018 z zakresu urologii dziecięcej

W CENTERMEDzie wykonuję obecnie zabiegi operacyjne z zakresu urologii dziecięcej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowie. Wysokość kontraktu jest zadowalająca, zabiegi wykonywane  na bieżąco.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak