Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Ropomocz u niemowlęcia

Witam, mój 7 tygodniowy synek ma ropomocz. Czy mogą być tego jakieś negatywne konsekwencje, czy powinnam wykonać jakieś badania po wyleczeniu infekcji. Robiłam usg brzucha (nerki)u chirurga dziecięcego.

zakażanie dróg moczowych u chłopca w tym wieku zawsze jest niepokojącym sygnałem i budzi podejrzenie problemu chirurgicznego. Po wyleczeniu zakażenia układu moczowego przebiegającego z ropomoczem w tym wieku należałoby:
1. Po uzyskaniu jałowego posiewu (wyleczeniu) trzeba dziecko potrzymać jeszcze 2 tygodnie na profilaktycznym  Bactrimie w dawce 2x1,5ml
2. Co prawda USG jak rozumiem było prawidłowe, ale w tym wieku może ono być dość trudne i bardzo zależne od stopnia wypełnienia pęcherza (a to jest kwestia przypadku). Należy je powtórzyć za 2 tygodnie a potem za miesiąc.
3. Część urologów zleciłaby już cystografię mikcyjną. W zależności od dostępności można to badanie wykonać i mieć spokojną głowę. Natomiast mając kilka całkowicie prawidłowych USG można od niego odstąpić.
4. Przez 2-3 miesiące wykonywać badanie ogólne moczu co 2 tygodnie.
Powtórne pojawienie się zakażenia wymusza już wykonanie cystografii oraz 3 miesięczną profilaktykę p/zapalną (Furagin).

 

 

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak