Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Wodonercze w życiu płodowym

Dzień Dobry, u mojego synka w 30tc stwierdzono wodonercze nerki lewej 34mmx23mm (miałam usg w 19ct oraz 23tc i nie wykryto żadnej nieprawidlowości). Byłabym wdzięczna za informację czy w jakimś stopniu zagraża to życiu płodowemu, czy jest to duża wada, a także czy jest szansa na całkowite jej wchłonięcie? Czy może być to kwalifikacją do wcześniejszego porodu? Czy prócz profilaktyki kontrolnej na tym etapie mogę coś zrobić?

Witam Panią
Wada jednej nerki nie zagraża życiu płodu. Z tego powodu nie wymaga "karkołomnych" interwencji prenatalnych, które mogły by narazić życie lub zdrowie płodu i matki.
Jedna prawidłowa nerka wystarcza do normalnego życia.
Odnośnie możliwości samoistnego ustąpienia to jest to niezwykle trudne do przewidzenia. Większość poszerzeń układu zbiorczego nerki stwierdzanych w życiu płodowym nie wymaga interwencji chirurgicznej.
Proponuję obecnie USG co 2 tygodnie - by upewnić się, że z drugą nerką wszystko w porządku oraz monitorowanie USG nerki "chorej" po urodzeniu.
Poza monitorowaniem USG nie ma Pani na tym etapie nic do zrobienia.

Aktualności
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
02-01-2018 10:45:00 Kontrakt z NFZ na rok 2018 z zakresu urologii dziecięcej

W CENTERMEDzie wykonuję obecnie zabiegi operacyjne z zakresu urologii dziecięcej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowie. Wysokość kontraktu jest zadowalająca, zabiegi wykonywane  na bieżąco.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak