Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Finansowanie świadczeń

Kontrakt z NFZ realizowany w CENTERMEDZIE dotyczy tylko usług zabiegowych wykonywanych w ramach hospitalizacji planowej. Nie dotyczy konsultacji ambulatoryjnych - są one w 100% płatne. W ramach tak zwanej "hosplitalizacji planowej" ("hospitalizacja planowa" i "hospitalizacja zwykła" to terminy stosowane przez NFZ przy kategoryzowaniu sposobów rozliczeń ze świadczeniodawcami) można wykonać większość zabiegów urologicznych. Wyceniane są niżej niż zabiegi w ramach "hospitalizacji zwykłej", zapewne w zamyśle projektantów systemu zabiegi te mają mieć charakter jednego dnia lub być połączone z jednym noclegiem.

Istnieję pula zabiegów i szczególni pacjenci, których nie można zoperować w CENTERMEDZIE - dla nich stworzone są ośrodki mające kontrakt  w ramach tzw. "hospitalizacji zwykłej". Zapewniają one, przynajmniej w teorii, opiekę wielospecjalistyczną oraz intensywną terapie i spełniają wiele innych szczegółowych wymogów. W praktyce sprowadza się to do tego, że nie można wymagać od CENTERMED-u podejmowania się opieki na przykład nad noworodkiem, u którego wada układu moczowego jest jedną z wielu. Było by to nierozsądne ze strony placówki, a NFZ by za to nie zapłacił. O tym kto się kwalifikuje do leczenia w CENTERMEDZIE, a kto nie, decyduje NFZ pozwalając lub  nie rozliczyć daną procedurę w ramach "hospitalizacji planowej".

Świadczenia zabiegowe są całkowicie bezpłatne, dotyczy to również noclegu pacjenta w towarzystwie rodzica o ile ten pobyt jest uzasadniony z medycznego punktu widzenia. Rodzic nie ma zapewnionego łóżka ani wyżywienia, jedynie fotel przy dziecku. Może korzystać z kuchenki na oddziale. Warunki sanitarne są bardzo dobre. Przy dziecku może przebywać tylko jeden rodzic, i musi liczyć się z tym, że na drugim łóżku w sali ulokowany zostanie inny pacjent.

W ramach świadczenia zabiegowego przysługuje jedna bezpłatna wizyta kontrolna. NFZ nie bierze pod uwagę, że niektóre schorzenia wymagają w okresie gojenia wielu wizyt. Typowym przykładem są zabiegi spodziectwa, które w najkorzystniejszym nawet przebiegu wymagają 4 wizyt pozabiegowych.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak