Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Finansowanie świadczeń

Kontrakt z NFZ realizowany w CENTERMEDZIE dotyczy tylko usług zabiegowych wykonywanych w ramach hospitalizacji planowej. Nie dotyczy konsultacji ambulatoryjnych - są one w 100% płatne. W ramach tak zwanej "hosplitalizacji planowej" ("hospitalizacja planowa" i "hospitalizacja zwykła" to terminy stosowane przez NFZ przy kategoryzowaniu sposobów rozliczeń ze świadczeniodawcami) można wykonać większość zabiegów urologicznych. Wyceniane są niżej niż zabiegi w ramach "hospitalizacji zwykłej", zapewne w zamyśle projektantów systemu zabiegi te mają mieć charakter jednego dnia lub być połączone z jednym noclegiem.

Istnieję pula zabiegów i szczególni pacjenci, których nie można zoperować w CENTERMEDZIE - dla nich stworzone są ośrodki mające kontrakt  w ramach tzw. "hospitalizacji zwykłej". Zapewniają one, przynajmniej w teorii, opiekę wielospecjalistyczną oraz intensywną terapie i spełniają wiele innych szczegółowych wymogów. W praktyce sprowadza się to do tego, że nie można wymagać od CENTERMED-u podejmowania się opieki na przykład nad noworodkiem, u którego wada układu moczowego jest jedną z wielu. Było by to nierozsądne ze strony placówki, a NFZ by za to nie zapłacił. O tym kto się kwalifikuje do leczenia w CENTERMEDZIE, a kto nie, decyduje NFZ pozwalając lub  nie rozliczyć daną procedurę w ramach "hospitalizacji planowej".

Świadczenia zabiegowe są całkowicie bezpłatne, dotyczy to również noclegu pacjenta w towarzystwie rodzica o ile ten pobyt jest uzasadniony z medycznego punktu widzenia. Rodzic nie ma zapewnionego łóżka ani wyżywienia, jedynie fotel przy dziecku. Może korzystać z kuchenki na oddziale. Warunki sanitarne są bardzo dobre. Przy dziecku może przebywać tylko jeden rodzic, i musi liczyć się z tym, że na drugim łóżku w sali ulokowany zostanie inny pacjent.

W ramach świadczenia zabiegowego przysługuje jedna bezpłatna wizyta kontrolna. NFZ nie bierze pod uwagę, że niektóre schorzenia wymagają w okresie gojenia wielu wizyt. Typowym przykładem są zabiegi spodziectwa, które w najkorzystniejszym nawet przebiegu wymagają 4 wizyt pozabiegowych.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak