Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Odklejanie napletka
z opisu nie do końca rozumiem czy napletek jest wąski czy przyklejony. W żadnym etapie nie ma tu miejsca na interwencje chirurgiczne. Jeśli jest wąski i nie widać albo udaje się uwidocznić z trudem okolicę ujścia cewki to czas na maść sterydowa - silny steryd jak np. Dermovate (refundowany). Hydrokortison to w tym kontekście "ziółka" - za słaby. Jeśli poprawa będzie częściowa lub przejściowa to można powtarzać 3 tygodnieowe cykle przez rok-dwa. Jesli po tym czasie  nie wyjdzie na prostą można myśleć o zabiegu. Przy całkowitym braku reakcji na steryd i cechach BXO (balanitis xerotica obliterans) można my śleć o zabiegu w tym wieku.
Jeśli natomiast problemem jest przyklejenie napletka to jakakolwiek interwencja jest nieuzasadniona (proszę zapytać PO CO?), przedwczesna i rzadko przynosi trwały efekt. Jeśli natura nie da sobie rady do 10-12 roku życia jest sens działać.

Gromadzenie mastki i stanu zapalne pod napletkiem to naturalne mechanizmy odklejające napletek. Są dla dziecka zwykle mniej dolegliwe niż działania chirurgiczne.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak