Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Odklejanie napletka
z opisu nie do końca rozumiem czy napletek jest wąski czy przyklejony. W żadnym etapie nie ma tu miejsca na interwencje chirurgiczne. Jeśli jest wąski i nie widać albo udaje się uwidocznić z trudem okolicę ujścia cewki to czas na maść sterydowa - silny steryd jak np. Dermovate (refundowany). Hydrokortison to w tym kontekście "ziółka" - za słaby. Jeśli poprawa będzie częściowa lub przejściowa to można powtarzać 3 tygodnieowe cykle przez rok-dwa. Jesli po tym czasie  nie wyjdzie na prostą można myśleć o zabiegu. Przy całkowitym braku reakcji na steryd i cechach BXO (balanitis xerotica obliterans) można my śleć o zabiegu w tym wieku.
Jeśli natomiast problemem jest przyklejenie napletka to jakakolwiek interwencja jest nieuzasadniona (proszę zapytać PO CO?), przedwczesna i rzadko przynosi trwały efekt. Jeśli natura nie da sobie rady do 10-12 roku życia jest sens działać.

Gromadzenie mastki i stanu zapalne pod napletkiem to naturalne mechanizmy odklejające napletek. Są dla dziecka zwykle mniej dolegliwe niż działania chirurgiczne.

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak