Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Odpływ pęcherzowo-moczowodowy do nerki podwójnej

jestem mamą 3miesięcznej dziewczynki .ostatnio mała dostała zakażenia układu moczowego.podczas pobytu w szpitalu miała zrobione oprucz badań z moczu które były takie:barwa słomkowa,m-przej:zupełnie,m-pH kwaśny,m-cwł1005mg/cm^3,m-białko 0,28,m-uro norma,m-bil(-),m-ket:(-),m-nab:pojedyncze,m-leu:>100wpw,m-ery:poj.w.prep,m-bakt:obfita bardzo escherichia coli10^5cfu/ml bylo zrobione usg na którym wyszło:pola nadnerczowe nie poszerzone.nerkibez zastoju i złogów długości:lewa60mm,prawa52mm.zdwojonyUkM nerki lewej(gorny UkM nie poszerzony.dolnyUKM w postaci miedniczki11*7*9mm,V-0,4ml .mam pytanie czy przy takim UKM może dochodzić często do zakażenia czy nie ma to wpływu ?i czy ten UKM się leczy czy wykonuję się zabieg na tą miedniczkę czy raczej to się obserwuje i kontroluje po przez badania moczu i usg .czekam na odpowiedź gdyż wizytę w poradni nefrologicznej mam dopiero 5marca .z góry dziękuję.

zakażenie, nerka podwójna i poszerzenie dolnego układu nerki podwójnej nasuwają natychmiast podejrzenie refluksu (odpływu pęcherzowo-moczowodowego do tego układu). Po wyleczeniu infekcji należy dziecku wykonać cystografię mikcyjną. W razie stwierdzenia odpływu powinno się go leczyć chirurgicznie, ostrzykiwaniem Defluxem lub Vantrisem. Jest to interwencja chirurgiczna w CENTERMEDZIE w trybie jednego dnia (3-4 godziny pobytu), o dużej skuteczności. Marcowy termin konsultacji nefrologicznej wydaje mi się zbyt odległy. W oczekiwaniu na cystografię córka powinna pozostać na stałym leczeniu p/zapalnym - Furagin 1/4tbl na noc.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak