Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Odpływ pęcherzowo-moczowodowy do nerki podwójnej

jestem mamą 3miesięcznej dziewczynki .ostatnio mała dostała zakażenia układu moczowego.podczas pobytu w szpitalu miała zrobione oprucz badań z moczu które były takie:barwa słomkowa,m-przej:zupełnie,m-pH kwaśny,m-cwł1005mg/cm^3,m-białko 0,28,m-uro norma,m-bil(-),m-ket:(-),m-nab:pojedyncze,m-leu:>100wpw,m-ery:poj.w.prep,m-bakt:obfita bardzo escherichia coli10^5cfu/ml bylo zrobione usg na którym wyszło:pola nadnerczowe nie poszerzone.nerkibez zastoju i złogów długości:lewa60mm,prawa52mm.zdwojonyUkM nerki lewej(gorny UkM nie poszerzony.dolnyUKM w postaci miedniczki11*7*9mm,V-0,4ml .mam pytanie czy przy takim UKM może dochodzić często do zakażenia czy nie ma to wpływu ?i czy ten UKM się leczy czy wykonuję się zabieg na tą miedniczkę czy raczej to się obserwuje i kontroluje po przez badania moczu i usg .czekam na odpowiedź gdyż wizytę w poradni nefrologicznej mam dopiero 5marca .z góry dziękuję.

zakażenie, nerka podwójna i poszerzenie dolnego układu nerki podwójnej nasuwają natychmiast podejrzenie refluksu (odpływu pęcherzowo-moczowodowego do tego układu). Po wyleczeniu infekcji należy dziecku wykonać cystografię mikcyjną. W razie stwierdzenia odpływu powinno się go leczyć chirurgicznie, ostrzykiwaniem Defluxem lub Vantrisem. Jest to interwencja chirurgiczna w CENTERMEDZIE w trybie jednego dnia (3-4 godziny pobytu), o dużej skuteczności. Marcowy termin konsultacji nefrologicznej wydaje mi się zbyt odległy. W oczekiwaniu na cystografię córka powinna pozostać na stałym leczeniu p/zapalnym - Furagin 1/4tbl na noc.

Aktualności
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
02-01-2018 10:45:00 Kontrakt z NFZ na rok 2018 z zakresu urologii dziecięcej

W CENTERMEDzie wykonuję obecnie zabiegi operacyjne z zakresu urologii dziecięcej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowie. Wysokość kontraktu jest zadowalająca, zabiegi wykonywane  na bieżąco.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak