Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Odpływ pęcherzowo-moczowodowy do nerki podwójnej

jestem mamą 3miesięcznej dziewczynki .ostatnio mała dostała zakażenia układu moczowego.podczas pobytu w szpitalu miała zrobione oprucz badań z moczu które były takie:barwa słomkowa,m-przej:zupełnie,m-pH kwaśny,m-cwł1005mg/cm^3,m-białko 0,28,m-uro norma,m-bil(-),m-ket:(-),m-nab:pojedyncze,m-leu:>100wpw,m-ery:poj.w.prep,m-bakt:obfita bardzo escherichia coli10^5cfu/ml bylo zrobione usg na którym wyszło:pola nadnerczowe nie poszerzone.nerkibez zastoju i złogów długości:lewa60mm,prawa52mm.zdwojonyUkM nerki lewej(gorny UkM nie poszerzony.dolnyUKM w postaci miedniczki11*7*9mm,V-0,4ml .mam pytanie czy przy takim UKM może dochodzić często do zakażenia czy nie ma to wpływu ?i czy ten UKM się leczy czy wykonuję się zabieg na tą miedniczkę czy raczej to się obserwuje i kontroluje po przez badania moczu i usg .czekam na odpowiedź gdyż wizytę w poradni nefrologicznej mam dopiero 5marca .z góry dziękuję.

zakażenie, nerka podwójna i poszerzenie dolnego układu nerki podwójnej nasuwają natychmiast podejrzenie refluksu (odpływu pęcherzowo-moczowodowego do tego układu). Po wyleczeniu infekcji należy dziecku wykonać cystografię mikcyjną. W razie stwierdzenia odpływu powinno się go leczyć chirurgicznie, ostrzykiwaniem Defluxem lub Vantrisem. Jest to interwencja chirurgiczna w CENTERMEDZIE w trybie jednego dnia (3-4 godziny pobytu), o dużej skuteczności. Marcowy termin konsultacji nefrologicznej wydaje mi się zbyt odległy. W oczekiwaniu na cystografię córka powinna pozostać na stałym leczeniu p/zapalnym - Furagin 1/4tbl na noc.

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak