Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Dlaczego zabieg w CENTERMEDzie?

Dlaczego zabiegi w CENTERMEDZIE?

Nikt się tutaj nie szkoli ani nie uczy (choć po prawdzie lekarz uczy się przez całe zawodowe życie...).

Znieczulają niezwykle sprawdzeni, szczególnie w chirurgii jednego dnia, anestezjolodzy.

Pacjent nie jest operowany przez anonimowego lekarza.

Rodzice towarzyszą dziecku przez cały czas, z wyjątkiem okresu znieczulenia. Jest to niebywały komfort dla pacjenta i rodziców w tym trudnym dniu.

Wszystko co się da załatwiane jest w jednym znieczuleniu - nie ma diagnostycznych cystoskopii, leczenia niebadalnego jądra rozkładanego z założenia na dwa etapy czy jednostronnych operacji przepuklin, jeśli wiadomo, że są obustronne.

Staramy się szanować czas pacjenta i jego rodziców. Typowe zabiegi jednego dnia zajmują 3 godziny. Nie wyłudzamy pieniędzy z NFZ sztucznie przedłużając pobyt lub generując sztuczne pobyty diagnostyczne.

W CENTERMEDZIE nie możemy operować pacjentów z definicji interdyscyplinarnych czy obciążonych schorzeniami, których prywatna placówka chirurgiczna nie może odpowiedzialnie wziąźć tylko na siebie. Mam tu na mysli noworodki i niemowlęta z mnogimi wadami rozwojowymi wymagające przewlekłej hospitalizacji i niejednokrotnie leczenia przewlekłych bądź nawracających zakażeń. Dotyczy to również niektórych, czasem starszych, chorych za wadami układu krążenia (nadciśnienie płucne, zaburzenia rytmu serca, kardiomyopatia) lub nielicznymi schorzeniami neurologicznymi.

Duże zabiegi urologiczne wymagajaące kilkudniowego pobytu są możliwe do wykonania z medycznego punktu widzenia. Wymaga to jednak indywidualnego ustalenia, gdyż nie wszystkie da się racjonalnie rozliczyć w ramach NFZ.

W CENTERMEDZIE staramy się również w miarę wolnego czasu wychodzić naprzeciw chorym z myelodysplazją, porażeniem mózgowym i innymi podobnymi schorzeniami. Mogą liczyć na opiekę urologiczną i ortopedyczną. 

CENTERMED jest placówką, w której konsultacje wykonywane są tylko i wyłącznie na zasadach komercyjnych. Staram się, by w dziedzinie urologii i chirurgii dziecięcej były maksymalnie kompleksowe. Na miejscu jest aparat USG i gabinet zabiegowy, a ich użycie jest rzeczą naturalną w trakcie wizyty. Konsultacje wykonywane są po uprzedniej rejestracji telefonicznej. W obiekcie jest duża poczekalnia, kącik zabaw dla dzieci. W moim przekonaniu jest to miejsce wzorcowe jeśli chodzi o obsługę ambulatoryjną.

Część zabiegowa placówki to blok operacyjny z dwoma salami operacyjnymi, obejściem przygotowawczym oraz salą wybudzeniową wzmożonego nadzoru. Wszystkie pomieszczenia są świeżo wyremontowane, eleganckie i schludne. Co najważniejsze dla pacjentów urologa dziecięcego, rodzice towarzyszą dzieciom cały czas z wyjątkiem okresu znieczulenia i zabiegu. Stwarza to niespotykany w porównaniu z innymi placówkami w mieście, w szczególności publicznej służby zdrowia, komfort.

W części szpitalnej jest 16 łóżek w dwuosobowych salach. Oczywiście i tutaj rodzice mogą przebywać wraz z dziećmi.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak