Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Finansowanie świadczeń

Kontrakt z NFZ realizowany w CENTERMEDZIE dotyczy tylko usług zabiegowych wykonywanych w ramach hospitalizacji planowej. Nie dotyczy konsultacji ambulatoryjnych - są one w 100% płatne. W ramach tak zwanej "hosplitalizacji planowej" ("hospitalizacja planowa" i "hospitalizacja zwykła" to terminy stosowane przez NFZ przy kategoryzowaniu sposobów rozliczeń ze świadczeniodawcami) można wykonać większość zabiegów urologicznych. Wyceniane są niżej niż zabiegi w ramach "hospitalizacji zwykłej", zapewne w zamyśle projektantów systemu zabiegi te mają mieć charakter jednego dnia lub być połączone z jednym noclegiem.

Istnieję pula zabiegów i szczególni pacjenci, których nie można zoperować w CENTERMEDZIE - dla nich stworzone są ośrodki mające kontrakt  w ramach tzw. "hospitalizacji zwykłej". Zapewniają one, przynajmniej w teorii, opiekę wielospecjalistyczną oraz intensywną terapie i spełniają wiele innych szczegółowych wymogów. W praktyce sprowadza się to do tego, że nie można wymagać od CENTERMED-u podejmowania się opieki na przykład nad noworodkiem, u którego wada układu moczowego jest jedną z wielu. Było by to nierozsądne ze strony placówki, a NFZ by za to nie zapłacił. O tym kto się kwalifikuje do leczenia w CENTERMEDZIE, a kto nie, decyduje NFZ pozwalając lub  nie rozliczyć daną procedurę w ramach "hospitalizacji planowej".

Świadczenia zabiegowe są całkowicie bezpłatne, dotyczy to również noclegu pacjenta w towarzystwie rodzica o ile ten pobyt jest uzasadniony z medycznego punktu widzenia. Rodzic nie ma zapewnionego łóżka ani wyżywienia, jedynie fotel przy dziecku. Może korzystać z kuchenki na oddziale. Warunki sanitarne są bardzo dobre. Przy dziecku może przebywać tylko jeden rodzic, i musi liczyć się z tym, że na drugim łóżku w sali ulokowany zostanie inny pacjent.

W ramach świadczenia zabiegowego przysługuje jedna bezpłatna wizyta kontrolna. NFZ nie bierze pod uwagę, że niektóre schorzenia wymagają w okresie gojenia wielu wizyt. Typowym przykładem są zabiegi spodziectwa, które w najkorzystniejszym nawet przebiegu wymagają 4 wizyt pozabiegowych.

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak