Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Podsumowanie 2014

W minionym roku 2014 wykonaliśmy CENTERMEDZIE w małym 4 osobowym (czasami ze wsparciem) zespole 328 zabiegów urologicznych u dzieci i nastolatków. Prawie wszystkie w ramach refundacji NFZ. W porównaniu do lat poprzednich zdecydowanie zwiększyła się liczba zabiegów połączonych z krótkim (zwykle 2 dniowym) pobytem. Było to cennym doświadczeniem dla personelu pielęgniarskiego i przygotowanie do rozszerzenia tego rodzaju działalności. Ilość porad ambulatoryjnych wynosiła 120 do 220 miesięcznie.

Charakterystyczne dla ubiegłego roku było "upraszczanie" systemu JGP i obniżanie poziomu refundacji świadczeń, która w większości procedur jest poniżej progu opłacalności. System JGP, który początkowo był stosunkowo uszczegółowiony zamienia się w system coraz większych "worków" do których wrzuca się bardzo zróżnicowane (pod względem ryzyka i wymaganych kwalifikacji lekarskich) procedury i oferuje za nie zaniżone stawki. Do każdego przemawia chyba absurdalność sytuacji, kiedy za zabieg jednostronny (np. przepukliny, czy sprowadzenia jąder do moszny) płacone jest tyle samo co za obustronny. Jaki mechanik samochodowy wycenia obustronną wymianę łożysk na tyle samo co jednostronną???

Refundacją za zabiegi spodziectwa jest dwukrotnie mniejsza niż 10 lat temu. Jednocześnie wymuszony jest dwudniowy pobyt, którego dodatkow koszty "zjadają" część sztywnej kwoty refundacji.

Specjalistyczne zabiegi endoskopowe wymagające doświadczenia i drogiego sprzętu, mające z definicji być zabiegami mało inwazyjnymi do wykonania w trybie jednego dnia są refundowane poniżej kosztów. Być może zamysłem NFZ jest kierowanie tych chorych do szpitali, celem leczenia w ramach pobytu.

Dokładniejsze kalkulacje i podsumowanie pozwoli ocenić, czy urologia dziecięca traktowana jako całość jest w ogóle możliwa do praktykowania w ramach kontraktu z NFZ.

Aktualności
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
02-01-2018 10:45:00 Kontrakt z NFZ na rok 2018 z zakresu urologii dziecięcej

W CENTERMEDzie wykonuję obecnie zabiegi operacyjne z zakresu urologii dziecięcej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowie. Wysokość kontraktu jest zadowalająca, zabiegi wykonywane  na bieżąco.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak