Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Przepuklina pępkowa

Przepuklina pępkowaWymaga leczenia operacyjnego wyjątkowo rzadko i w zasadzie wyłącznie u dzieci po 3 roku życia. Do tego bowiem wieku, w miarę rozwoju mięśni jamy brzusznej, przepuklina samoistnie zanika. Nieco bardziej skłonni jesteśmy zaopatrywać niewielkie przepukliny pępkowe u dziewczynek ponieważ mogą w istotny sposób powiększyć się w czasie ciąży. Niekiedy przepuklina pępkowa bywa mylona z przepukliną kresy białej, która występuje w linii środkowej między pępkiem a mostkiem. Przepuklina kresy białej wymaga zabiegu wyjątkowo i ustępuje samoistnie w miarę wzrostu dziecka.
Nie uważa się by jakikolwiek sens miało klejenie przepuklin pępkowych u noworodków czy niemowląt. Postępowanie to nie ma wpływu na losy przepukliny. Często pod plastrami gromadzi się klej i brud, dochodzi do niepotrzebnego stanu zapalnego skóry.
 

Jeśli zachodzi konieczność leczenia operacyjnego to podejmujemy je u dzieci około 3 roku życia. Zabieg wykonywany jest w trybie jednego dnia i trwa około pół godziny. Obciążenie okołooperacyjne i postępowanie jest podobne jak w przepuklinie pachwinowej. Dziecko wymaga kontroli chirurgicznej po miesiącu.

Przepuklina pępkowa u niemowlęcia

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak