Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Przepuklina pępkowa

Przepuklina pępkowaWymaga leczenia operacyjnego wyjątkowo rzadko i w zasadzie wyłącznie u dzieci po 3 roku życia. Do tego bowiem wieku, w miarę rozwoju mięśni jamy brzusznej, przepuklina samoistnie zanika. Nieco bardziej skłonni jesteśmy zaopatrywać niewielkie przepukliny pępkowe u dziewczynek ponieważ mogą w istotny sposób powiększyć się w czasie ciąży. Niekiedy przepuklina pępkowa bywa mylona z przepukliną kresy białej, która występuje w linii środkowej między pępkiem a mostkiem. Przepuklina kresy białej wymaga zabiegu wyjątkowo i ustępuje samoistnie w miarę wzrostu dziecka.
Nie uważa się by jakikolwiek sens miało klejenie przepuklin pępkowych u noworodków czy niemowląt. Postępowanie to nie ma wpływu na losy przepukliny. Często pod plastrami gromadzi się klej i brud, dochodzi do niepotrzebnego stanu zapalnego skóry.
 

Jeśli zachodzi konieczność leczenia operacyjnego to podejmujemy je u dzieci około 3 roku życia. Zabieg wykonywany jest w trybie jednego dnia i trwa około pół godziny. Obciążenie okołooperacyjne i postępowanie jest podobne jak w przepuklinie pachwinowej. Dziecko wymaga kontroli chirurgicznej po miesiącu.

Przepuklina pępkowa u niemowlęcia

Aktualności
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak