Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Zabiegi

Tutaj znajdziecie Państwo garść informacji dotyczących procedury zabiegowej i przebiegu pooperacyjnego w CENTERMEDZIE.

Najważniejsze zalecenia przedzabiegowe w punktach:

1. Pacjent 6 godzin na czczo (nie je, nie pije)
2. Aktualna morfologia (z ostatnich 7 dni)
3. Oryginał oznaczenia grupy krwi
4. U chorych do endoskopii urologicznej lub otwartych zabiegów na pęcherzu i górnych drogach moczowych aktualny jałowy posiew moczu
5. Dotychczasowa dokumentacja medyczna
6. Skierowanie do Szpitala od lekarza POZ (dotyczy pacjentów operowanych na NFZ)
7. Jeśli termin ustalany był kilka miesięcy wcześniej wskazana jest wizyta przedzabiegowa (około 14 dni ) celem oceny aktualnego stanu i przypomnienia jak zabieg ma wyglądać

 


W dniu zabiegu rodzice przyprowadzają dziecko, które jest 6 godzin na czczo (nie je i nie pije). Rodzice spotykają się z operatorem i anestezjologiem. Podpisują w trakcie rozmowy informacyjnej świadomą zgodę na zabieg oraz zgodę anestezjologiczną (formularze te można pobrać wcześniej i przynieść wypełnione).

Następnie jeden z rodziców towarzyszy dziecku na sali operacyjnej w pierwszej fazie znieczulenia. Wprowadzanie do znieczulenia u małych dzieci odbywa się zwykle drogą wziewną (przez maskę), u starszych drogą dożylną. Po zabiegu mały pacjent przenoszony jest na salę wybudzeniową, gdzie mogą znowu towarzyszyć mu rodzice. W pierwszej godzinie po znieczuleniu dziecko może być splątane, płakać, zachowywać się nieadekwatnie i nie dać się uspokoić. Nie są to objawy bólu pooperacyjnego lecz "trzeźwienie" z narkozy. Czas ten należy cierpliwie przetrzymać.

Po około godzinie  po znieczuleniu dziecko może się napić. Jeśli toleruje pojenie i nie wymiotuje może udać się do domu. Rodzice otrzymują kartę informacyjną z zabiegu wraz ze szczegółowymi zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji, leków i dalszej kontroli chirurgicznej.


Oficjalny przedzabiegowy druczek informacyjny CENTERMEDU

Poniżej do pobrania używane  CENTERMEDZIE druki dokumentacji, które trzeba wypełnić przed zabiegiem. Pobranie ich stąd i przynajmniej częściowe wypełnienie w domu przyspieszy rejestrację.

Zgoda chirurgiczna, zgoda anestezjologiczna, ankieta epidemiologicznaoświadczenie o zrzeczeniu roszczeń dla zabiegów płatnych

W odnośniku wyciąg z cennika CENTERMED (w CENTERMED może być bardziej aktualna wersja).


Zabieg chirurgiczny jest skomplikowanym logistycznie przedsięwzięciem. Koszty jego organizacji poza placówką medyczną która wyposaża, zaopatruje i serwisuje blok operacyjny ponoszą osoby bezpośrednio zaangażowane - 2 lub 3 lekarzy oraz 2-3 pielęgniarki - wszystko osoby z wyższym wykształceniem. Dla przykładu w Szpitalu Żeromskiego w rozliczeniach wewnątrzszpitalnych godzina pracy bloku operacyjnego wyceniana jest na 1800pln - bez wynagrodzeń lekarzy. W związku z tym oczekuję odpowiedzialnego podejścia rodziców do terminu zabiegu - o rezygnacji z powodu np. infekcji lub innych należy informować możliwie najwcześniej. Zawsze proszę o kontakt w dniu poprzedzającym zabieg - jest to z jednej strony potwierdzenie, z drugiej moment kiedy uściślamy godzinę zabiegu, co nie jest bez znaczenia, bo pacjenci muszą być 6 godzin na czczo. Zabiegi niepotwierdzone do godziny 17:00 dnia poprzedzającego automatycznie uważam za odwołane z adnotacją w dokumentacji.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak