Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Zmienianie terminów zabiegów

Plagą organizacji zabiegów w ramach każdego oddziału chirurgicznego jest zmienianie przez rodziców terminów zabiegów w ostatniej chwili. Pomimo wysiłków organizacyjnych z mojej strony często prowadzi to do marnowania czasu zespołu operacyjnego oraz ogranicza dostęp do refundowanych zabiegów dla innych oczekujących. Rzadko już się zdarza, by rodzice po prostu nie zgłosili się do zabiegu, ale odwoływanie zabiegów w ostatnij chwili pod pretekstem infekcji itp jest częste i bynajmniej nie idzie całkiem w parze z okresami zwiększonej zapadalności na choroby infekcyjne. Prawdziwy pomór pada na umówionych pacjentów w okresie okołokomunijnym czy w obliczu dobrej prognozy pogody na długi weekend majowy czy czerwcowy. Wiem też, że niektórzy odwołują terminy z obawy przed niekomfortowym przeżyciem, jakim jest zabieg u dziecka i nie potrafią sie zmobilizować by stawić czoło tej sytuacji.

Nie jestem jednak psychologiem tylko chirurgiem, zabieg operacyjny to nie luźna rozmowa o motywacji w pracy ani przeklejenie tipsów, więc powyższe okoliczości mnie nie przekonują.

Wszystkie zmiany terminów odnotowuję, a w dwukrotne z przyczyn losowych dzień przed po prostu nie wierzę. Chorych którzy termin zmieniali prosże o kontakt mailowy czy smsowy 2 tygodnie przed nowy terminem aby potwierdzić jego aktualność.

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak