Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Wąski napletek u małego dziecka

witam natknęłam się na Pana w internecie opisze swój przypadek, gdyż sama nie wiem co robić mój synek ma niespełna 3 lata, od urodzenia ma stulejkę, na bilansie dwulatka dostaliśmy skierowanie do chirurga gdyż pediatra stwierdził ze na członku widać otwór wielkości "igiełki" a powinno wszystko zejść. dano nam do zrozumienia ze to nasza wina bo nic z tym nie robimy. przy każdej kąpieli próbowałam odciągać dziecku napletek, natykając się na opór nie robiłam tego na siłę. zwężenie napletka jest dość duże, ale cewka jest widoczna, dziecko nie miało nigdy stanów zapalnych ani problemów z oddawanie moczu. zwlekam z ta wizyta u chirurgów moim regionie nie ma specjalisty urologa dziecięcego) gdyż boje się ze dziecko zostanie od razu skierowane na zabieg. na pańskiej stronie czytałam ze w wieku 3 lat dopuszcza się jeszcze zwężenie napletka. co robić? bo jako matka nie chce zaniedbać prawidłowego rozwoju ale tez na sile nie chce zgotować dziecku traumy. pozdrawiam czekając na fachowa odpowiedz

Witam Panią, u małych dzieci wąski przyklejony napletek jeste regułą. Jednocześnie rozpiętość normy jest bardzo duża. Może Pani spotkać roczne dziecko z prąciem jak u dorosłego oraz 7-latka z przyklejonym, wąskim napletkiem, który za rok sam dojrzeje. Umownie, na podstawie statystyki przyjętą granicą kiedy staramy się doprowadzić do "otwarcia" napletka jest ukończenie 4 lat. Stosujemy wtedy silną maść sterydową, czasem w kilku cyklach. Zastosowanie jej wcześniej nie jest celowe ponieważ zwykle napletek zwęża się ponownie. Wszelkie siłowe działania w pierwszych latach życia nie mają racjonalnego uzasadnienia, przynoszą więcej szkody niż pożytku miejscowo i są bardzo źle odbierane przez pozbawione motywacji w tej sferze małe dziecko. Może go Pani delikatnie odciągać przy kąpieli, bardziej na zasadzie kontroli niż dążenia do wyprzedzania natury.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak