Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Wąski napletek u małego dziecka

witam natknęłam się na Pana w internecie opisze swój przypadek, gdyż sama nie wiem co robić mój synek ma niespełna 3 lata, od urodzenia ma stulejkę, na bilansie dwulatka dostaliśmy skierowanie do chirurga gdyż pediatra stwierdził ze na członku widać otwór wielkości "igiełki" a powinno wszystko zejść. dano nam do zrozumienia ze to nasza wina bo nic z tym nie robimy. przy każdej kąpieli próbowałam odciągać dziecku napletek, natykając się na opór nie robiłam tego na siłę. zwężenie napletka jest dość duże, ale cewka jest widoczna, dziecko nie miało nigdy stanów zapalnych ani problemów z oddawanie moczu. zwlekam z ta wizyta u chirurgów moim regionie nie ma specjalisty urologa dziecięcego) gdyż boje się ze dziecko zostanie od razu skierowane na zabieg. na pańskiej stronie czytałam ze w wieku 3 lat dopuszcza się jeszcze zwężenie napletka. co robić? bo jako matka nie chce zaniedbać prawidłowego rozwoju ale tez na sile nie chce zgotować dziecku traumy. pozdrawiam czekając na fachowa odpowiedz

Witam Panią, u małych dzieci wąski przyklejony napletek jeste regułą. Jednocześnie rozpiętość normy jest bardzo duża. Może Pani spotkać roczne dziecko z prąciem jak u dorosłego oraz 7-latka z przyklejonym, wąskim napletkiem, który za rok sam dojrzeje. Umownie, na podstawie statystyki przyjętą granicą kiedy staramy się doprowadzić do "otwarcia" napletka jest ukończenie 4 lat. Stosujemy wtedy silną maść sterydową, czasem w kilku cyklach. Zastosowanie jej wcześniej nie jest celowe ponieważ zwykle napletek zwęża się ponownie. Wszelkie siłowe działania w pierwszych latach życia nie mają racjonalnego uzasadnienia, przynoszą więcej szkody niż pożytku miejscowo i są bardzo źle odbierane przez pozbawione motywacji w tej sferze małe dziecko. Może go Pani delikatnie odciągać przy kąpieli, bardziej na zasadzie kontroli niż dążenia do wyprzedzania natury.

Aktualności
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
02-01-2018 10:45:00 Kontrakt z NFZ na rok 2018 z zakresu urologii dziecięcej

W CENTERMEDzie wykonuję obecnie zabiegi operacyjne z zakresu urologii dziecięcej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowie. Wysokość kontraktu jest zadowalająca, zabiegi wykonywane  na bieżąco.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak