Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stulejka u 9cio latka

Witam, Mój syn właśnie skończył 9 lat i dalej nie może ściągnąć skórki z prącia. Parę lat temu mógł naciągać więcej do połowy mniej więcej, teraz jednak znacznie mniej, tak jakby skórka uległa większemu sklejeniu. Cewka moczowa jest jednak widoczna i oddaje mocz bez problemu. Stanów zapalnych również nie ma. Czy mamy się tym martwić i ingerować w jakiś sposób?Witam, Mój syn właśnie skończył 9 lat i dalej nie może ściągnąć skórki z prącia. Parę lat temu mógł naciągać do połowy mniej więcej, teraz jednak znacznie mniej, tak jakby skórka uległa większemu sklejeniu. Cewka moczowa jest jednak widoczna i oddaje mocz

Witam, jak rozumiem mamy do czynienia z przyklejeniem napletka. Tego sytuacja w tym wieku nie jest jeszcze niczym niezwykłym i nie wymaga bezwzględnie chirurgicznego odklejenie. Można syna zachęcić, by sam próbował go odciągać i odklejać po kawałeczku. Jeśli nie poradzi sobie w ciągu 2-3 lat to wypada odkleić napletek chirurgicznie by nie został sam z tym problemem. Stulejka, czyli zwężenie napletka wymagałoby w tym wieku "testowego" przeleczenia maścią sterydową, a w przypadku braku reakcji zabiegu operacyjnego.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak