Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stulejka u 9cio latka

Witam, Mój syn właśnie skończył 9 lat i dalej nie może ściągnąć skórki z prącia. Parę lat temu mógł naciągać więcej do połowy mniej więcej, teraz jednak znacznie mniej, tak jakby skórka uległa większemu sklejeniu. Cewka moczowa jest jednak widoczna i oddaje mocz bez problemu. Stanów zapalnych również nie ma. Czy mamy się tym martwić i ingerować w jakiś sposób?Witam, Mój syn właśnie skończył 9 lat i dalej nie może ściągnąć skórki z prącia. Parę lat temu mógł naciągać do połowy mniej więcej, teraz jednak znacznie mniej, tak jakby skórka uległa większemu sklejeniu. Cewka moczowa jest jednak widoczna i oddaje mocz

Witam, jak rozumiem mamy do czynienia z przyklejeniem napletka. Tego sytuacja w tym wieku nie jest jeszcze niczym niezwykłym i nie wymaga bezwzględnie chirurgicznego odklejenie. Można syna zachęcić, by sam próbował go odciągać i odklejać po kawałeczku. Jeśli nie poradzi sobie w ciągu 2-3 lat to wypada odkleić napletek chirurgicznie by nie został sam z tym problemem. Stulejka, czyli zwężenie napletka wymagałoby w tym wieku "testowego" przeleczenia maścią sterydową, a w przypadku braku reakcji zabiegu operacyjnego.

Aktualności
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
04-07-2017 21:08:00 Kontrakt z NFZ na trzeci kwartał 2017 z urologii dziecięcej

Według właśnie otrzymanych informacji NFZ przedłużył kontrakt dla CENTERMED-u z zakresu urologii dziecięcej na 3-ci kwartał 2017 roku. Obejmuje on zabiegi w trybie jednego dnia oraz połączone z krótką (do dwóch dni) hospitalizacją.

... czytaj więcej
10-05-2017 21:49:00 Kontrakt z NFZ zaplanowany do czerwca 2017 przekroczony

Po rozliczeniu kontraktu za kwiecień okazuje się, że pozostała liczba punktów kontraktu jest mniejsza niż wykonywana przeciętnie przez miesiąc.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak