Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Stulejka u 9cio latka

Witam, Mój syn właśnie skończył 9 lat i dalej nie może ściągnąć skórki z prącia. Parę lat temu mógł naciągać więcej do połowy mniej więcej, teraz jednak znacznie mniej, tak jakby skórka uległa większemu sklejeniu. Cewka moczowa jest jednak widoczna i oddaje mocz bez problemu. Stanów zapalnych również nie ma. Czy mamy się tym martwić i ingerować w jakiś sposób?Witam, Mój syn właśnie skończył 9 lat i dalej nie może ściągnąć skórki z prącia. Parę lat temu mógł naciągać do połowy mniej więcej, teraz jednak znacznie mniej, tak jakby skórka uległa większemu sklejeniu. Cewka moczowa jest jednak widoczna i oddaje mocz

Witam, jak rozumiem mamy do czynienia z przyklejeniem napletka. Tego sytuacja w tym wieku nie jest jeszcze niczym niezwykłym i nie wymaga bezwzględnie chirurgicznego odklejenie. Można syna zachęcić, by sam próbował go odciągać i odklejać po kawałeczku. Jeśli nie poradzi sobie w ciągu 2-3 lat to wypada odkleić napletek chirurgicznie by nie został sam z tym problemem. Stulejka, czyli zwężenie napletka wymagałoby w tym wieku "testowego" przeleczenia maścią sterydową, a w przypadku braku reakcji zabiegu operacyjnego.

Aktualności
16-06-2019 10:19:00 Limit kontraktu z NFZ z zakresu urologii dziecięcej za rok 2019 wyczerpany

W chwili obecnej, na dzień 17.5.2019,  wstrzymuję wyznaczanie terminów zabiegów refundowanych przez NFZ na bieżący rok. Zabiegi rozliczone do końca maja oraz już zaplanowane do końca roku wyczerpują limit kontraktu.  Zainteresowani mogą zostać wpisani na listę oczekujących, która będzie realizowana w przyszłym roku, lub wcześniej w przypadku zwolnienia terminów już zaplanowanych bądź aneksowania tegorocznego kontraktu przez NFZ. Terminy już wyznaczone będą oczywiście realizowane w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak