Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Wodonercze w życiu płodowym

Witam; od 19tc u płodu widoczne było wodonercze lewej nerki (chłopiec). Po 22tc inny lekarz ocenił echogeniczność nerki jako możliwą do przekształcenia się w torbiele. Potem stwierdzono prawdopoobne wielotorbielowatość, nastęnie chyba 1 wielką torbiel w tej nerce, a dziś rozłożyli ręce, gdyż nie wiedzą czy to żołądek, czy nerka ( ma 13mm), czy nerka uciska żołądek i go nie widać, czy to żołądek jest tak wielki...i co jest w środku, czy to woda, czy torbiele..tego też nie umieją wyjaśnić. Dodam, iż prawa nerka działa prawidłowo, a wcześniejszy syn miał CALM prawego płuca.

Przeszkoda w odpływie moczu na wczesnym etapie rozwoju może prowadzić do dysplazji torbielowatej nerki. Na późniejszym do wodonercza. Te obserwacji ultrasonograficzne się nie wykluczają. Należy też pamiętać, że w USG prenatalnym dziecko nie zawsze pozuje jak by się chciało i jest ono generalnie trudne.
Z praktycznego puntu widzenia - na tym etapie nie ma nic do zrobienia, nie ma żadnych możliwych działań, które na tym etapie ciąży mogłyby odmieniać "przeznaczenie". Trzeba też spojrzeć na rzecz racjonalnie -jedna nerka wystarcza do normalnego życia i nie ma powodu, by ryzykować poważne powikłania  (interwencje prenatalne) dla ratowania szczątkowej funkcji jednej (z dwóch) chorej nerki.

Aktualności
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
02-01-2018 10:45:00 Kontrakt z NFZ na rok 2018 z zakresu urologii dziecięcej

W CENTERMEDzie wykonuję obecnie zabiegi operacyjne z zakresu urologii dziecięcej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowie. Wysokość kontraktu jest zadowalająca, zabiegi wykonywane  na bieżąco.

... czytaj więcej
25-09-2017 21:16:00 Kontrakt z NFZ na 4-ty kwartał 2017

Według otrzymanych dzisiaj informacji CENTERMED przedłużył kontrakt z NFZ z zakresu urologii dziecięcej do końca roku. Wszystkie zaplanowane zabiegi dla chorych ubezpieczonych odbędą się planowo, nieodpłatnie w ramach kontraktu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Dla chorych z Podhala i okolic wygodniejsze może być spotkanie w ALLMEDICe w Nowym Targu. Jest świetnie działająca firma z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi i sprzętowymi.

telefon do rejestracji:

18 265 74 88

___________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak