Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak
Zmienianie terminów zabiegów

Plagą organizacji zabiegów w ramach każdego oddziału chirurgicznego jest zmienianie przez rodziców terminów zabiegów w ostatniej chwili. Pomimo wysiłków organizacyjnych z mojej strony często prowadzi to do marnowania czasu zespołu operacyjnego oraz ogranicza dostęp do refundowanych zabiegów dla innych oczekujących. Rzadko już się zdarza, by rodzice po prostu nie zgłosili się do zabiegu, ale odwoływanie zabiegów w ostatnij chwili pod pretekstem infekcji itp jest częste i bynajmniej nie idzie całkiem w parze z okresami zwiększonej zapadalności na choroby infekcyjne. Prawdziwy pomór pada na umówionych pacjentów w okresie okołokomunijnym czy w obliczu dobrej prognozy pogody na długi weekend majowy czy czerwcowy. Wiem też, że niektórzy odwołują terminy z obawy przed niekomfortowym przeżyciem, jakim jest zabieg u dziecka i nie potrafią sie zmobilizować by stawić czoło tej sytuacji.

Nie jestem jednak psychologiem tylko chirurgiem, zabieg operacyjny to nie luźna rozmowa o motywacji w pracy ani przeklejenie tipsów, więc powyższe okoliczości mnie nie przekonują.

Wszystkie zmiany terminów odnotowuję, a w dwukrotne z przyczyn losowych dzień przed po prostu nie wierzę. Chorych którzy termin zmieniali prosże o kontakt mailowy czy smsowy 2 tygodnie przed nowy terminem aby potwierdzić jego aktualność.

Aktualności
08-03-2019 20:51:00 Zaplanowane zabiegi spodziectwa - ważna informacja

W związku ze zmianami sposobu kontraktowania i wymogami stawianymi przez NFZ zabiegom spodziectwa informuję, że nie ma już konieczności pozostawania w oddziale 2 dni.

... czytaj więcej
26-11-2018 8:40:00 Kontrakt z zakresu urologii dziecięcej w roku 2019

W roku 2019 kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne bedzie funkcjonował tak jak w latach poprzednich. Wysokość kontraktu wystarcza na płynne funkcjonowanie przez prawie cały rok. Czas oczekiwania na zabiegi w trybie jednego dnia nie przekracza jednego miesiąca, natomiast na zabiegi połączone z pobytem (zwykle są to zabiegi spodziectwa) 3 miesięcy. 

... czytaj więcej
11-01-2018 10:23:00 Problemy z rejestracją/call center CENTERMEDu.

Okresowo otrzymuję od Państwa informacje o problemach z dodzwonieniem się do rejestracji/call center CENTERMED-u. Niestety takie sytuacje zdarzają się kilka dni w miesiącu.

... czytaj więcej
Kontakt
Telefon do rejestracji:

(12) 370-82-00


Adres CENTERMED Kraków

ul. Św. Łazarza 14, Kraków

Przyjmuje codziennie od 9 rano,
jedynie w poniedziałki od 16stej.

Czwartki to dni w całości przeznaczone
na leczenia operacyjne.
____________________________
Pacjentom z okolic Wieliczki, gdzie sam mieszkam, proponuję wizyty w Centrum Medycznym 

BIOTAMED, ul. Wincentego Pola 4a, Wieliczka

w poniedziałki od 08:00

telefon rejestracji:

12 307 03 44

 ___________________________

Jak do nas dojechać:

Urolog Dziecięcy dr Marek Górniak